Futari PPC - kontoritehnika müük ja teenindus

Futari PPC OÜ | Kontoritehnika müük ja teenindus | Raekoja plats 13, Tartu | Telefon 744 1213

 

Uudised

Bürootehnika

Hooldus ja remont

Hinnad

Kontaktid

Kulumaterjalid

Kassettide täitmine

Ostuabi

Avaleht

E-pood

Postkast

 

Printerite remont ja hooldus

Nõuanded, et kontoritehnika kestaks

 

Hooldusteenuste pealehele

Üldised soovitused

Kontoritehnika paiguta kuiva õhu ja stabiilse temperatuuriga ruumi. Niiskuse elektrijuhtivuse tõttu võib aparaadisisene kõrgepinge lekkida masina korpusesse. Suurenenud õhuniiskusega külmad kivilaod võivad olla hädas printeritest aeg-ajalt väljuvate valgete lehtedega. Ka reageerib niiskus masinas tekkiva osooniga lagundades plastist isolaatoreid. Välisõhust või külma käest toodud masinat ja selle sõlmi (ka ilmutuskassetti) lase enne tööd veidi aega seista, et kondens hajuks. Ära kasuta niiskunud paberit. Märg, kaardunud või lokkis paber ummistub kergesti paberiteedesse.

Kontoritehika korda!

 

Kui ekraanil mutrivõti, trumli märk, mehikese pilt või tekst hoolduse kohta, ongi aeg hoolduseks. Ekraanisümbol võib vilkuda, lasta töötada teatud arvu väljatrükkideni, peale mida seadme töö blokeerub. Blokeeritud seadmega saab edasi printida peale hooldust või osade vahetust. Kui paneelile ilmub tundmatu sümbol või tähtede-numbrite kombinatsioon, aga masin töötab, konsulteeri meistriga. Võib piisata, kui avad-sulged mõne kaane, vajutad mõnda kangikest-nupukest, lülitad seadet korraks välja-sisse. Andurid ei ole ilmeksimatud. Kui masin keeldub töötamast, kirjuta üles veakood, loendur, lüli seade välja, kutsu meister.

 

Ülekuumenemise vältimiseks ei tohi seadmeid asetada otse vastu seina. Praktikas on juhuseid, kus soojapuhurite või radiaatorite lähedusse asetatud büroomasinate korpused on saanud kahjustada. Kopeerivaid seadmeid ei tohiks asetada otsese päikesevalguse kätte. Paljunduse kaane lahti ununemisel pääseb valgus mõjutama tundlikku ilmutustrumlit. Päikesest kahjustunud trumlile tekkinud laigud-triibud kantakse sealt edasi igale koopiale. Vanematest paljundustest eralduva osooni korral tuleb tagada kontoris normaalne ventilatsioon.

 

Mida tolmuvabam ruum, seda vähem hooldust seade nõuab. Masinate jahutusventilaatorid imevad korpusesse koos õhuga ka tolmu. Tolm ladestub optikale ja muudele osadele, vähendab pildi kontrastsust ja kvaliteeti, kahjustab ilmutustrumlit ja ahjurulle. Kehva kvaliteediga paber tekitab abrassiivset paberitolmu, mis määrib ja kahjustab kummist paberiveorattaid ning põhjustab paberisööduvigade sagenemist. Kui seade asub ülitolmuses keskkonnas või on üle koormatud, võib see vajada hooldust ja puhastust iga paari kuu tagant.

 

Tooneri vahetus

Tooner vaheta täpselt juhendi järgi. Peale uue tooneri installeerimist soeta järgmine varuks. Tihti lõpeb materjal just siis, kui vajad kiiresti palju koopiaid või väljatrükke. Tööpäeva lõpul või nädalavahetusel võib olla raske kiiresti tahma juurde hankida. Kui hoolid loodushoiust ja korduvkasutad, täida varukassett.

 

Kui tooner on viimseni otsas, võib seadme paneelile ilmuda spetsiaalne sümbol (näiteks täppidest kolmnurk) või kiri, mis teavitab tahma lisamise või vahetamise vajadusest. Kaasaegsetel printeritel ja kombainidel saab vaadata kulumaterjalide seisu arvutist või seadmest. Kiibid peavad arvet oma algoritmidega, annavad aegsasti märku, blokeerivad lõpuks mõne funktsiooni. Vanade seadmetega sai printida, kuni kassett tühi.

Soeta toonerid varuks!

 

Kui koopiamasin teeb imelikku häält, võib olla tõsisem rike, nt purunenud hammasratas seadme käiguosas või ilmutussõlmes. Vahel teeb paljundus harilikust vaid pisut erinevat häält ja ei taha kuidagi töövalmis saada. Tahm võib olla lihtsalt otsakorral ja masin üritab ilmutussõlmest viimast leida. Peale tooneri otsimise tsüklit jätkab masin tööd. Kannatamatud ei jõua tooneri juurde kerimist ära oodata ja kutsuvad hooldusmehe, kellel jääb üle konstanteerida tooneri lõppemist.

 

On elementaarne, et printeri tahmakassetti oskab igaüks vahetada. Jäägipunkreid tuleb ka vahetada või tühjendada regulaarselt. Seda saab osadel mudelitel teha ise, osadel tuleb kustuda hooldusmees, kes eemaldab ilmutussõlme kogunenud kasutamata tahmaosakesed, paberitolmu ja muud võõrkehad. Moodsail masinail reeglina jääktahmaga muret pole, sest tahm suunatakse taaskasutusse.

 

Paberiummistused

Kasuta parimat paberit, mida lubada saad, nii on vähem probleeme paberiveoga. Vähendatud grammkaal eeldab ideaalseid paberiteid ja täiesti korras tehnikat. Odavamad paberid (C-klass) on kallimatest (A ja B) põhjusega soodsamad. Mida kõrgem klass, seda kindlam print, kenam tulemus.

 

Kui masin töörezhiimi ei lähe või katkestab trüki, jälgi operatsioonipaneelile ilmuvaid sümboleid või teksti. Probleemidest paberiteedes annab märku sik-sakimärk või veateade. Uuemate masinate paneelile ilmub reeglina info, millistest sõlmedest paberiummistust otsida. Paljundustel võivad abijoonised olla valgustuskatte peal või all, esikaane taga. Tihti on peale masina avamist kinni jäänud paber lihtsalt näha.

 

Nähtav takistus kõrvalda ettevaatlikult, väldi kinni jäänud paberite rebenemist. Pisikesi paberitükke on raskem võllide vahelt leida ja eemaldada, võib seadme olulisi osi tahtmatult vigastada. Kindlasti ei tohi ummistuse likvideerimisel kasutada teravaid esemeid. Paljundusmasina kuumutus- ehk ahjuossa kinni jäänud paberite eemaldamisel tuleb hoiduda ka kõrvetada saamisest. Paberiteid vabastades jälgi, et ei vigastaks ilmutustrumlit näiteks käekella või sõrmusega.

 

Sügavale paberiteedesse või sõlmedesse takerdunud paberiosi ja muid võõrkehi tuleb oskuslikult eemaldada, kutsu vajadusel meister.

Paber olgu puhas!

 

Paberisuunajad peavad olema täpselt paberipaki vastas ja formaadimäärajad paberikassetis õiges asendis vastavalt soovitud koopia formaadile. Maha kukkunud paberid tee hoolega puhtaks. Paberi korduval kasutamisel eemalda enne paberisahtli täitmist kirjaklambrid. Paberitega masinasse sattunud liivaterad ja võõrkehad võivad kahjustada ilmutussõlme osi. Kui mingis paberiteede osas esineb pidevalt trükitöid segavaid ummistusi, kutsu hooldusmees, kes selgitab põhjuse ja korrastab masina.

 

Kuivanud tindipead

Kasuta tindiprinterit regulaarselt ja hoia seadet vooluvõrgus. Katsu trükkida oma tindiprinteriga vähemalt kord igal nädalal, et ennetada prindipea düüside ära kuivamist. Uuematel tindiprinteritel on düüsid üha peenemad ja tint kuivab kiiremini. Kuivamisoht on kõikide tintidega.

 

Kui tindiprits hoolimata värskest tindist mõnda värvi ei trüki või trükk on katkendlik, saab printeri juhtkeele kaudu teha trükipeade puhastuse tsükleid. Neid ei tasu teha liiga palju. Nad kulutavad kõiki värve ka siis, kui üks ei tööta. On oht üle ujutada printeri jääktindipadi. Kui paarist korrast ei piisa, peaks prindipead puhastama käsitsi. Kuiv trükipea ei pruugi tööle hakata.

 

Aeg-ajalt tasub tindiprinterit välja-sisse lülida. Siis on pisem puhastus, kui need, mida menüü kaudu käivitatakse. Kasuta alati häid tinte. Olgu originaal või analoog, kuid täpselt mudelile vastav ja õige osakese suurusega. Suurem osake tindis ummistab trükkivaid düüse. Kui kahtled, eelista originaali.

Enneta prindipea kuivamist!

 

Millal kutsuda meister?

Igasugune tehnika vajab regulaarset hooldust ja varuosade vahetust tootja määratud aegadel. Korraliku teeninduse all olev bürooseade töötab probleemideta kasuliku tööea lõpuni ja kauem. Ka isikliku printeri sisemus vajab tolmust puhastust. Parem, kui hooldust teeb spetsialist. Kui vajad seadmele tehnoabi, helista julgelt meistri antud mobiilile, registreeru telefonil 7441213 või saada e-kiri futari@futari.ee.

 

Hooldusteenuste hinnad

 

Hoolduseks on viimane aeg, kui bürooseade ei tööta korrektselt, kui ei enam rahulda töö kvaliteet või käes on tootjatehase määratud hooldusaeg. Vähemalt kord aastas tuleks suurem bürooseade üle vaadata, meistrilt nõu küsida, mida ja millal vahetada tasub. Remont on mõistlik jätta meistrile.

Kutsu meister appi!

 

Tehnika ekspluatatsioonil ei võrdu koonerdamine kokkuhoiuga, printer ja paljundus pole erandid. Regulaarne hooldus ja osade vahetus tootja määratud aegadel on eriti oluline äriklassi seadmetel. Ise pusimise asemel sõlmi hooldusleping või kutsu tehnik. Pikka aega hooldamata masinal suureneb kulumaterjali tarbimine. langeb väljatrüki kvaliteet. Varuosad vaheta tehase poolt ette nähtud aegadel, ära oota lõplikku amortiseerumist. Viimase piirini kulunud detailid võivad põhjustada masina oluliste süsteemide tõsiseid kahjustusi. Põhjalik remont võib olla palju kallim algselt säästetust.

 

Pika hooldusvälbaga tehnika juurde on inseneril asja harva, kui ei teki prognoositud või prognoosimata tõrkeid. Prognoosituid välditakse õigeaegselt hooldust tellides ja tehase määratud aegadel osi vahetades. Kui varuosade vahetuseks vahendeid napib, võib aidata tihedam hooldus, kuid mitte alati. Prognoosimata tõrked tekivad materjalide ette nägematul järgi andmisel, ära kulumisel, purunemisel. Kui selline asi juhtub garantiiajal tehase praagi tõttu, lahendatakse probleem tootja kulul volitatud teeninduses. Alati võib pöörduda meie meistri poole, ka siis, kui pole hoolduslepingut.

 

Hooldusteenuste pealehele

 

Olete oodatud!

 

© OÜ Futari PPC 1996 - … | Raekoja 13, Tartu, E–R 9-17 | Telefon 744 1100 | Tere tulemast!

 

Avaleht

E-pood

Postkast